Project Description

Naučte sa krok za krokom všetko potrebné, čo by ste mali vedieť o…
POISTENÍ MOTOROVÝCH VOZIDIEL

Čo sa na tomto vzdelávaní naučíte

Zákony potrebné k praxi

Zistite, o akých zákonoch je pri práci s poistením motorových vozidiel dobré vedieť. Povinnosti, lehoty, či dôležité postupy.. To všetko na vás čaká v prvej časti vzdelávania.

Pochopiť produkty

Naučíte sa ako produkty poistenia motorových vozidiel fungujú. Veríme, že ak poslucháč pochopí ako produkt funguje, akákoľvek zmena, či inovácia, mu už nebude robiť problém. Stáva sa samostatným.

Čítať poistné podmienky

Pretože nie je dôležité vedieť všetko, ale vedieť kde nájdem všetko potrebné. Počas vzdelávania budete neustále pracovať s poistnými podmienkami produktov a učiť sa, kde sú ktoré informácie umiestnené. Klienti chcú profesionálov a profesionál vie nájsť klientovi odpoveď práve vtedy, keď to klient požaduje.

Riešiť krízové situácie

Naučíte sa efektívne komunikovať v prípade poistných udalostí. Aký postup zvoliť, ako pracovať s klientom a ako hlavne nezmeškať podstatné lehoty, či termíny. To všetko počas jednotlivých častí vzdelávania Poistný život v pohode.

Staňte sa špecialistom poistenia motorových vozidiel už dnes!

“Poistenie motorových vozidiel bolo pre mňa úplnou neznámou. A môžem povedať, že som sa u klientov tejto téme doslova vyhýbala. Vďaka školeniu Poistná autoškola som tento typ poistenia pochopila, začala sa v ňom orientovať a čo viac- začalo ma baviť. Viem klientom vysvetliť na čo je potrebné dať si pozor, rozumiem zákonom, ktoré sa poistenia áut týkajú a viem sa rozhodnúť, ktorú ponuku pre klienta vybrať tak, aby to bolo pre neho čo najvhodnejšie. Poistnú autoškolu odporúčam každému, kto chce jednoduchou a hravou formou pochopiť poistenie vozidiel a naučené vedieť hneď použiť v praxi.”

Zuzana Kalužáková

Vzdelávanie Poistná autoškola detaily

V tomto vzdelávaní sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o poistení motorových vozidiel.

1. Ako čítať poistné podmienky

2. Aké zákony súvisia s poistením motorových vozidiel

3. Aké povinnosti a lehoty je potrebné dodržať zo zákona

4. Ako funguje Povinné zmluvné poistenie a jeho štruktúra

5. Aké doplnky je možné k Povinnému zmluvnému poisteniu mať

4. Ako funguje Povinné zmluvné poistenie a jeho štruktúra

5. Aké doplnky je možné k Povinnému zmluvnému poisteniu mať

6. Ako funguje Havarijné poistenie a jeho štruktúra

7. Aké doplnky je možné k Havarijnému poisteniu mať

8. Ako funguje Poistenie finančnej straty a jeho štruktúra

9. Ako sa rozhodovať pri výbere ponuky poistenia motorových vozidiel pre klienta

Chcete byť viac vyhľadávaný a viac odporúčaný?

Klienti vyhľadávajú odborníkov

Je to tak. A začnime u seba samých… ak hľadáme radu, službu, či pomoc, s kým sa nám spolupracuje lepšie. S človekom, ktorý rozpráva o ničom alebo s takým, ktorý vie o svojej profesii toho veľa. Vie vysvetliť ako čo funguje, čo môžete čakať a čoho sa vyvarovať a prečo.

My sami by sme sa pravdepodobne rozhodli pre toho znalého a skúseného poradcu. A presne o tom to je. Naši klienti to robia rovnako- vyhľadávajú odborníkov a ľudí, ktorí problematike rozumejú. 

Klienti odporúčajú odborníkov ďalej

Opäť začnime u seba. Ak sa nás kamarát opýta na nejaký dobrý kontakt, pretože potrebuje urobiť v dome elektrinu. Predpokladám, že by sme premýšľali nad niekým, kto urobil skvelú robotu, bol pedantný, potrebné nám vysvetlil a navyše sme mali zaručený servis.

A takéhoto človeka odporúčali aj svojmu známemu. Je to tak? Myslíte si, že klienti premýšľajú inak? Rovnako sa snažia svojim známym doporučiť to najlepšie, s čím sa stretli. A cieľom vzdelávania na našej akadémii je, aby ste tou TOP službou boli vy.

Trh sa mení a je dobré ostať IN

To, že sa produkty menia vieme všetci, ktorí na trhu poistenia pôsobíme. Snažíme sa mať stále aktuálne info, zúčastňovať sa produktových školení jednotlivých poisťovní, no aj tak to nie je ono..

My vás naučíme, ako funguje poistenie celkovo. Od A po Z. Ak pochopíte to, inovácie sa pre vás stanú jednoduchšie. Budete ich vedieť veľmi rýchlo vyhodnotiť a použiť pre klientov, ktorým sa hodia.

Navyše sa naši absolventi môžu zúčastniť pravidelných webinárov a besied, na ktorých získajú presné informácie o tom, čo sa zmenilo a na čo pozor.

Vedieť viac ako vaša konkurencia

Áno…pretože sprostredkovateľov finančných služieb je príliš veľa a jediná cesta je stať sa lepším ako vaša konkurencia. Vedieť viac, byť skôr informovaný, byť viac viditeľný a viac profesionál. 

Nesľubujeme vám, že sa to stane. Sľubujeme vám, že vám ukážeme všetky možnosti, ktoré ak uplatníte, budete nie len vyhľadávaným odborníkom, ale prvou voľbou svojich klientov a ich známych. 

Staňte sa špecialistom poistenia motorových vozidiel už dnes!

Vyberte si formu, ktorá vám vyhovuje

Video e-learning

Obsahuje 9 video prezentácii so spolu viac ako 10 hodinami vzdelávania. Vyberte si všetky alebo iba tie, ktoré práve potrebujete. Ukončenie certifikátom je možné iba po absolvovaní záverečnej skúšky.

Online naživo

Ak vám viac vyhovuje priama komunikácia s lektorom, forma online webináru je práve pre vás. Čakajú vás 4 dni vzdelávania na diaľku.

Vzdelávanie ukončené certifikátom Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o.

Prezenčne, t.j. osobne

Pre tých, ktorí obľubujú školenia naživo a osobne. Miesto a termín si dohodnete podľa potreby. Čakajú vás 4 dni interaktívneho vzdelávania v skupine.

Vzdelávanie ukončené certifikátom Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o.

O vašom lektorovi

Ing. Eva Stoklásová,

riaditeľka a garantka vzdelávania SAPO, poistný analytik, externý poistný konzultant, lektor spolupracujúci s IBV NBS, n.o.
Poisťovníctvu sa venuje od r. 2004, pričom ako aktívny poistný analytik a lektor vystupuje 13. rok.

Je autorkou jedinečného konceptu vzdelávania určeného pre obchodníkov a sprostredkovateľov v oblasti poistenia.
Od roku 2010 pôsobí ako odborná konzultantka a lektor pre finančno – sprostredkovateľské spoločnosti pre oblasť životného a neživotného poistenia. Popri tejto činnosti sa dlhodobo zaoberá prípravami analýz poistenia pre rôzne subjekty trhu.
Dlhodobo spolupracuje s IBV NBS, n.o.

Pôsobila ako správca portálu pre dojednávanie online neživotného poistenia. V komerčnej poisťovni pôsobila ako produkt manažér pre životné a neživotné poistenie.

“ Obdobie “karantény”, ktorú sme tu nedávno mali som využila na vzdelávanie sa v oblasti, v ktorej pôsobím a práve preto som si vybrala aj online kurz Poistný život v pohode s Evkou Stoklásovou.

Tento kurz som si vybrala preto, že som sa v poisťovníctve necítila ako “ryba vo vode”. Musím skonštatovať, že tento kurz prekonal všetky moje očakávania. Nielen, že samotnú legislatívu podala Evka jednoducho a zrozumiteľne, ale rovnako s ľahkosťou nás previedla aj cez všetky poistné a zmluvné podmienky jednotlivých poisťovní. Nešlo však o “suchú” teóriu, ale o praktické veci. Naučila som sa, čo všetko sa skrýva za jednotlivými poistnými rizikami, ako správne určiť výšku poistných súm a ako sa orientovať v jednotlivých dokumentoch s prehľadom a ľahkosťou, načo si dať pozor a načo sa zamerať pri porovnávaní jednotlivých poisťovní, resp. pri vyhodnocovaní existujúcich poistných zmlúv. Veľmi oceňujem Evkin prístup, a to, že sa s nami podelila o svoje know how a svoje skúsenosti z praxe.
Vďaka tomuto kurzu viem klientovi vysvetliť a ukázať prečo je dôležité životné poistenie a ako má mať nastavené poistné sumy, aby mal zabezpečenú dostatočnú ochranu. Spôsob, ktorý teraz vďaka Evke ovládam dáva veľkým zmysel aj mojím klientom.

Preto odporúčam tento kurz všetkým, ktorí chcú klientovi prinášať odborné a profesionálne poradenstvo a servis.“.

Eva Gromová Ostrožovičová

Najčastejšie otázky

Čo je to Poistná autoškola?

Nie je to produktový kurz alebo školenie…
…Poistná autoškola je komplexné vzdelávanie poistenia motorových vozidiel!

Funguje to takto:
Vyberiete si formu- video vzdelávanie alebo prezenčné vzdelávanie (také, kde musíte byť osobne).

Video vzdelávanie absolvujete z pohodlia vášho domova. Po jeho absolvovaní vás čaká krátky test a následne získate certifikát Slovenskej akadémie poisťovníctva.

Ak sa rozhodnete pre prezenčné vzdelávanie, uvidíme sa osobne. Čakajú vás 2 dni vzdelávania a po jeho ukončení získavate automaticky certifikát Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o. a Slovenskej akadémie poisťovníctva.

Viem sa vzdelávať na diaľku?

Áno. Ak si vyberiete formu video vzdelávania, absolvujete vzdelávanie z pohodlia vášho domova.

Po jeho absolvovaní vás čaká krátky test a následne získate certifikát Slovenskej akadémie poisťovníctva.

Dostanem certifikát o absolvovaní?

Áno…Typ certifikátu závisí od formy vzdelávania, ktorú si vyberiete.

Certifikát Slovenskej akadémie poisťovníctva po ukončení a teste video vzdelávania.

Certifikát Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o. a Slovenskej akadémie poisťovníctva po ukončení prezenčného vzdelávania.

Staňte sa špecialistom poistenia motorových vozidiel už dnes!